פעוטון ברמת גן
חינוך

פעוטון ברמת גן

כל מסגרת חינוכית חדשה מזכירה להורים שהילדים גדלים מהר. ברגע השמח אך המרגש, שבו אתם עומדים לרשום את הילד או הילדה לפעוטון, קבלו כמה כללים שיעזרו.

פעוטון מומלץ, כמה דגשים

סביר להניח שבסביבת מגוריכם ישנם לא מעט פעוטונים. אז איך בוחרים? צעד ראשון שמאוד יעזור הוא לחפש המלצות. אם שמעתם על פעוטון ברמת גן דרך חברים או שמצאתם אתר באינטרנט או ראיתם המלצה ברשת החברתית, שאלו מה הורים חושבים עליו. שוחחו עם הורים לפני שנה או שנתיים היו בדיוק במקום שלכם. בדקו – ממה ההורים מתרשמים? מהן החוזקות של הפעוטון? האם הדברים שהם מציינים אלה הדברים החשובים לכם? שימו לב שיש הורים שמחפשים לדוגמא גננת או מטפלת שתהיה מאוד אימהית. ישנם הורים שמעדיפים פעוטון ברמת גן שבו מלמדים את הילדים משמעת וסדר. כמובן שיש פעוטונים שבהם מתקיים שילוב בין הדברים.

מהי האווירה רצויה בפעוטון

כהורים, תרצו בוודאי לשלוח את הפעוט או הפעוטה האישיים שלכם, לגן שבו תהיה האווירה המתאימה. זה לא דבר פשוט להגדיר לעצמכם מהי האווירה, לכן ננסה לעשות סדר. פעוטון ברמת גן עם אווירה טובה, מעניק מכל אלה:
1. הרגשה ביתית – פעוטון מוצלח מקנה לכל הילדים הרגשה ביתית נעימה. הילדים צריכים להרגיש שיש תמיד מי שדואג להם, כמו בבית.
2. תעסוקה ועניין – מלבד אווירה של בית, רצוי שתהיה אווירה של תעסוקה ועניין. ילדים ופעוטות שמטפחים אותם ומוצאים עבורם פעילויות, מפתחים סקרנות בריאה.
3. גישה חברתית – רצוי שהאווירה תהיה כזאת שבה הילדים לומדים לשחק זה עם זה. התפתחות חברותית מעצימה את הילדים הקטנים ונותנת להם ביטחון עצמי.
4. סדר יום – בדרך כלל רצוי שיהיה סדר יום די מאורגן. מרבית הילידים מפיקים מכך ביטחון. מובן שצריך שתהיה גמישות מסוימת, אבל הבסיס צריך להיות מוגדר. לוח זמנים למשחקים, לאכילה, לנמנום צהריים וכן הלאה.
5. בטיחות – חשוב לא פחות שבפעוטון שתהיה תהיה אווירה בטוחה ונינוחה. אתם כהורים תרצו להרגיש שהילד או הילדה שלכם בטוחים שם, לא פחות מכפי שהם בטוחים אתכם ביחד.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן